Ettevõtte likvideerimine

Oled otsustanud ettevõtte lõplikult sulgeda?

Peale otsuse tegemist on võimalik see kas müüa või likvideerida.

Ettevõtte likvideerimine on aeganõudev protsess, mis sisaldab erinevaid maksu- ja äriõiguslikke riske.
JÄTA SEE MEIE MUREKS.

Võimalusi likvideerimiseks on mitmeid. Parima lahenduse leidmiseks pakume Sulle enne otsuse langetamist põhjalikku konsultatsiooni.

Keskendume personaalselt just Sinu ettevõtte eripäradele. Oleme konfidentsiaalsed ning orienteeritud vaid parimatele võimalikele lahendustele

Likvideerimine

Likvideerimise eesmärk on tegevuse lõpetanud ettevõtte varade jaotamine. Peamiselt toimub see võlausaldajate huvisid silmas pidades. Esimese ringina on vaja ära maksta kõik ettevõttel tekkinud kohustused. Ülejäänud vara jääb aga omanikele jagamiseks.

Kõigepealt täpsusta, mis on Sinu ettevõtte vajadused ning vastavalt sellele vali endale teenus. Kui Sul on selles abi vaja, siis võta meiega ühendust.

Varade lõplikul jaotamisel on vaja arvestada tulumaksu tasumisega. Maksudest on vabastatud ainult omanike algselt sissemakstud omakapitali summa, mille saad maksuvabalt tagasi võtta.

Protsess ise näeb välja selline:

  • Majandustegevusest ülevaate loomine
  • Lõpetamisotsuse vastuvõtmine osanike poolt
  • Võlausaldajate teavitamine läbi Ametlike teadaannete kanali
  • Likvideerimisteate äriregistrisse kandmine
  • Likvideerimise algbilanssi koostamine
  • Varade müük, võlgade sissenõudmine ning võlausaldajate nõuete rahuldamine
  • Lõppbilanssi ja varajaotusplaani koostamine
  • Ettevõtte kustutamise äriregistrisse kandmine

Ettevõtte müümine

Oma ettevõtte võid alati ka müüki panna. Kui tunned, et soovid oma ettevõtet või senist äritegevust müüa, siis parim viis seda teha on läbi Aabergi.

Selgitame välja turuväärtuse, leiame ettevõttele uued ostjad ning lahendame olukorra kõigi osapoolte huvisid silmas pidades.

Kui soovid oma äritegevust müüa, siis võta meiega ühendust ja räägime lähemalt.


Ettevõtte riiulile panek

Sul on olemas ettevõte, mida Sa reaalselt ei kasuta. Sellisel juhul saab jätta ettevõtte mõneks ajaks ootele. Enne ettevõtte riiulile tõstmist tee kindlaks, et ükski leping või kohustus ei jää õhku. Ettevõte on mõtet panna riiulile, kui oled kindel, et saad ja tahad tulevikus äritegevusega jätkata.

Ettevõtte ootele jätmiseks võta see kindlasti maha käibemaksukohustuslaste registrist. Kohustuslasena pead esitama igakuiseid deklaratsioone, mis isegi ilma reaalse käibeta võtab aega. Saame ka siin pakkuda abi tühjade deklaratsioonide ja aastaaruande koostamisel.


Võta meiega ühendust ja täida allolev kontaktivorm:


    [recaptcha id:recaptcha theme:dark size:compact]