Raamatupidamisteenuse vajalikkus väikefirmale

17.07.2017

Sarnaselt teistele eluvaldkondadele kolib ka raamatupidamisteenus järjest enam IT-lahendustesse. Nüüdsest on väga mugav raamatupidamisteenus sisse osta, hoides oma raamatupidajaga kontakti läbi interneti.

Väikeettevõtte omanikuna seisate valiku ees, kas palgata endale püsivalt raamatupidaja või tellida teenus sisse. Vaatame järgnevalt, millist kasu saad, kui tellid endale raamatupidamisteenuse väljastpoolt.

Alustava ettevõtte jaoks on iga euro arvel. Samas on vaja investeerida tegevustesse, mis otseselt ettevõttele raha sisse ei too, nagu näiteks raamatupidamine. Raamatupidamist peab aga algusest peale väga hoolsalt tegema, kuna väiksestest vigadest võivad pikapeale kujuneda suured mured ettevõttele. Selliselt on vaja raamatupidamisteenust valides veenduda, et teenus vastab teie ootustele ning teenuse pakkuja on kvalifitseeritud. Võite alati ka küsida, kas antud teenuse pakkujal on kogemust just Sinu ettevõtte tegevusvaldkonnas.

Raamatupidamisteenuse positiivsed küljed

Peamine põhjus, miks eelistada raamatupidamisteenust palgalisele raamatupidajale on rahaline kokkuhoid. Nimelt palgates endale raamatupidaja, on Sinu ettevõtte kulud erinevate maksude arvelt oluliselt suuremad kui tellides teenuse väljastpoolt. Seda enam kui Sinu ettevõte on veel algusperioodis ning raamatupidajale pole igapäevaselt tööd eriti palju anda.

Raamatupidamisteenuse sisseostmisel peate maksma vastavalt sellele, kui suures mahus te teenust tellite. Enamasti arvestatakse teenuse maksumust maksekirjete ning arvete hulga pealt kuus. Selliselt maksate näiteks hooajavälisel ajal raamatupidamisteenuse eest oluliselt vähem kui seda hooajal.

Raamatupidaja koolitamine

Palgates endale raamatupidaja ei ole kuluks mitte ainult inimese palk aga ka erinevad koolitused. Viimased on vajalikud selleks, et raamatupidaja oleks kursis kõikide seadusemuudatustega ning suudaks hoida professionaalset taset. Selliselt tuleks arvestada palgalise raamatupidaja kuludesse ka ühe või kahe koolituse kulud aastas.

Raamatupidamisteenuse sisseostmisel selliste kuludega ei pea arvestama. Näiteks Aabergi raamatupidajad läbivad vähemalt kaks korda aastas kutsealase koolituse. Selliselt saate alati endale kvaliteetse teenuse, mis vastab tänapäeva hea raamatupidamise nõuetele.
Raamatupidaja haigestumine ning puhkused

Töölepinguga raamatupidajale peate võimaldama igal kalendriaastal vähemalt 28. päeva jagu puhkust. Sel perioodil peate leidma endale kas asendusinimese või lihtsalt arvestama, et töö jääb seisma. Samuti peate tasustatud puhkuse ajaks arvestama suurendatud palgakuludega puhkusetasude arvelt.

Sama kehtib ka haigestumiste puhul. Haigestumise puhul peate maksma oma töötajale 70% tema viimase kuue kuu palgast, alates haigestumise 4. päevast – 8. päevani. Sama nagu ka puhkuse puhul jääb ka siin töö seisma haigestumise perioodiks.

Ka selle probleemi lahendab raamatupidamisteenuse tellimine. Mitme raamatupidajaga ettevõttena saame pakkuda oma klientidele lakkamatut raamatupidamisteenust, olgu see siis puhkuste- või gripihooajal.

Raamatupidamisteenuste garantii

Aabergis pakume oma klientidele ka raamatupidamisteenuse puhul garantiid – kui meie süü tõttu peaks tekkima Sinu ettevõttele kahju, siis me korvame selle. Selle tagamiseks on meil sõlmitud kindlustusleping. Samalaadset garantiid on väga keeruline oma palgatöötajalt nõuda.

Kui oled läbi mõelnud ja soovid endale raamatupidamisteenust tellida, siis võta meiega ühendust alloleva vormi või telefoni kaudu. Meie teenuse eest hakkad maksma alles teisel kuul.

Vaata meie hinnakirjast endale sobiv raamatupidamispakett siit.


    [recaptcha id:recaptcha theme:dark size:compact]